Které klíčky jsou nejzdravější?

Klíčky jsou bohatým zdrojem nutriční hodnoty. Proto stojí za to pěstovat klíčky doma. K pěstování vám pomůže miska na klíčení semínek, nejlépe Biomiska, která je vyrobena ze zdravotně nezávadného acrylskla.

Klíčky jsou nejen chutné, ale především zdravé. Jejich pěstování není obtížné a časově náročné a výhody zavedení klíčků do každodenní stravy jsou nespočetné.

Klíčky Ředkvičky – nutriční hodnoty

Klíčky Ředkvičky - nutriční hodnoty

Klíčky ředkvičky jsou považovány za skvělý přírodní lék na nachlazení. Kromě vysoké dávky vitamínu C, které poskytují tělu, mají expektorační účinek. Klíčky ředkvičky čistí dýchací cesty a dutiny a zvyšují imunitu těla. Kromě toho díky obsahu síry zlepšují vzhled vlasů, nehtů a pokožky.

Klíčky Vojtěšky – nutriční hodnoty

Klíčky Vojtěšky mají vlastnosti, které pomáhají bojovat proti symptomům menopauzy. Kromě toho brání rakovině pankreatu nebo tlustého střeva, jakož i srdečním onemocněním a osteoporóze. Kromě toho klíčky vojtěšky posilují svaly, zuby a kosti, jakož i imunitní systém. Jsou také doporučovány pro lidi s poruchami paměti a pro těhotné a kojící ženy.

Klíčky Vojtěšky - nutriční hodnoty xavik.cz

Klíčky fazole Mungo – nutriční hodnoty

Klíčky fazole mungo - nutriční hodnoty xavik.cz

Klíčky z fazolí Mungo obsahují hlavně hodně bílkovin, díky nimž jsou snadno stravitelné a snadno stravitelné. Kromě toho snižují špatný cholesterol a mají mnoho antioxidantů, čímž zabraňují výskytu rakoviny a srdečních chorob.

Klíčky slunečnice – nutriční hodnoty

Klíčky slunečnice - nutriční hodnoty

Slunečnice klíčky především posilují kosti a. Kromě toho mají pozitivní vliv na metabolismus a jsou velmi bohatým zdrojem minerálů, jako je hořčík a draslík. Proto se doporučují ve vegetariánské stravě, která je obvykle v těchto minerálech nízká.

Klíčky pšenice – nutriční hodnoty

Klíčky pšenice - nutriční hodnoty

Pšeničné klíčky mají pozitivní vliv na činnost srdce a zpomalují proces stárnutí. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, proto se doporučují ve zdravější a vyvážené stravě.

Kvalitní semínka na klíčení najdete i v našem eshopu odkaz ZDE

Napsat komentář