Klíčení zvyšuje v semínkách hladinu minerálů a vitamínů, včetně vitamínu D. V knihách o Dietě a výživě – vysvětlují, že většinu škrobů produkujících plyn lze odstranit klíčením. Klíčení také zvyšuje obsah bílkovin a zkracuje dobu vaření luštěnin. Během klíčení je část uloženého škrobu na luštěninách využita pro vytvoření malých lístků a kořínků, který napomáhá ve výrobě vitaminu C. Zde jsou některé přínosy pro zdraví, které vás přesvědčí v pěstování semínek.

  1. Podporují trávení

Klíčky obsahují neobvykle vysoký obsah živých enzymů. Tyto enzymy pomáhají posilovat vaše metabolické procesy a zlepšují chemické reakce v těle, zejména pokud jde o trávení. Enzymy pomáhají účinně rozdělovat potravu a zvyšují vstřebávání živin trávicím traktem. Klíčky mají také hodně vlákniny, která reguluje trávení.

  1. Zvyšují prokrvení

Zvyšují krevní oběh tím, že udržují červené krvinky s významným množstvím železa a mědi To dále pomáhá při dodávce kyslíku do různých orgánů a buněk a jejich správnému výkonu. Klíčky mají tendenci opravovat kapiláry, aby získaly silné vlasy. Zdravý přísun krve je dobrým stimulátorem růstu vlasů. Pomáhá vytvářet nové krevní cévy a zvyšuje krevní oběh na pokožce hlavy a folikulech.

  1. Pomáhají při hubnutí

Klíčky jsou jedním z nejlepších potravin, které pomáhají zhubnout. Mají vysoký obsah živin, zanedbatelné kalorie, což znamená, že můžete konzumovat klíčky bez obav z nadváhy. Kromě toho klíčky obsahují velké množství vlákniny, díky které se budete cítit plní po delší dobu. Zabraňují také uvolňování ghrelinu, hormonu hladu, který naznačuje, že náš mozek má hlad.

  1. Budují váš imunitní systém

Výhonky mají vysoký obsah vitamínu C, což je silný stimulátor bílých krvinek, který bojuje s infekcemi a nemocemi, a tím vytváří imunitní systém. Vitamin A má řadu antioxidačních vlastností, které jsou velkým zdrojem síly imunitního systému.

  1. Zlepšují zrak

Vitamin A byl spojen se zlepšením zdraví zraku. V důsledku přítomnosti vitaminu A pomáhají klíčky také ke zlepšení vidění a zraku. Antioxidační látky chrání buňky očí před volnými radikály. Takže naložte na další klíčky, abyste zajistili, že uvidíte svět venku.

  1. Snižují cholesterol

Klíčky obsahují mastné kyseliny omega-3, jenž pomáhají zvyšovat dobrou hladinu cholesterolu (HDL) a snižují množství škodlivého cholesterolu v krevních cévách a tepnách. Omega-3 má protizánětlivé vlastnosti, kterými pomáhá snižovat nadměrný stres na kardiovaskulárním systému. Přítomnost draslíku pomáhá snižovat hladiny krevního tlaku a dále snižuje riziko kardiovaskulárních problémů.

  1. Snižují kyselost

Odkyselují se. Regulují a udržují pH vašeho těla snížením hladiny kyselin v těle. Je známo, že mnoho nemocí, včetně rakoviny, je spojeno s nadměrnou kyselostí v těle. Do salátů přidávejte klíčky, abyste zajistili méně kyselosti citrusových plodů.

Napsat komentář